Aparatul central


Aparatul central


SecretariatTelefon.: 022 780 240secretariat@cnam.gov.md
Conducerea
Prenume numeFuncțiaTelefone-mail
Ion Dodondirector general022-780-310anticamera@cnam.gov.md
Doina-Maria Rotarudirector general adjunct022-780-310anticamera@cnam.gov.md
Anticamera 022-780-310anticamera@cnam.gov.md
Direcția juridică
Prenume numeFuncțiaTelefone-mail
Mariana Gulianșefă Direcție022-780-307mariana.gulian@cnam.gov.md
Ghenadie Leșcojurist coordonator022-780-294ghenadie.lesco@cnam.gov.md
Ruslan Munteanujurist coordonator022-780-298ruslan.munteanu@cnam.gov.md
Iraida Negrujuristă coordonatoare022-780-239iraida.negru@cnam.gov.md
Victoria Ciorbăjuristă coordonatoare022-780-297victoria.ciorba@cnam.gov.md
Dumitru Bragajurist coordonator022-780-296dumitru.braga@cnam.gov.md
Veronica Hîrbujuristă coordonatoare022-780-297veronica.hirbu@cnam.gov.md
Direcția strategie și guvernanță instituțională
Prenume numeFuncțiaTelefone-mail
Gabriela Tofanșefă Direcție022-780-244gabriela.tofan@cnam.gov.md
Elena Angheluțăspecialistă coordonatoare022-780-262elena.angheluta@cnam.gov.md
Irina Țurcanu-Rusnacspecialistă coordonatoare022-780-245irina.turcanu-rusnac@cnam.gov.md
Djuziana Cotonețspecialistă coordonatoare022-780-246djoziana.cotonet@cnam.gov.md
Anna Covalciucspecialistă coordonatoare022-780-240ana.covalciuc@cnam.gov.md
Olga Goleaspecialistă coordonatoare022-780-240olga.golea@cnam.gov.md
Ina Matveevspecialistă coordonatoare022-780-309ina.matveev@cnam.gov.md
Alla Zgureanuspecialistă coordonatoare022-780-309alla.zgureanu@cnam.gov.md
Angela Deleuspecialistă coordonatoare022-780-310anticamera@cnam.gov.md
Direcția relații cu beneficiarii
Prenume numeFuncțiaTelefone-mail
Maia Radilovșefă Direcţie022-780-235maia.radilov@cnam.gov.md
Tatiana Rotaruspecialistă coordonatoare022-780-236tatiana.rotaru@cnam.gov.md
Dumitru Pădurespecialist coordonator022-780-237dumitru.padure@cnam.gov.md
Irina Sarminspecialistă coordonatoare022-780-235irina.sarmin@cnam.gov.md
Marina Slabîispecialistă coordonatoare022-780-236marina.slabii@cnam.gov.md
Corneliu Savcaspecialist coordonator022-780-234corneliu.savca@cnam.gov.md
Info – CNAM
Snejana Barganspecialistă coordonatoare0800-99999snejana.bargan@cnam.gov.md
Lilia Bobeaspecialistă coordonatoare0800-99999lilia.bobea@cnam.gov.md
Victoria Bucatarispecialistă coordonatoare0800-99999victoria.bucatari@cnam.gov.md
Direcția asigurări în sănătate
Prenume numeFuncțiaTelefone-mail
Angela Cojocaru șefă Direcţie022-780-232angela.cojocaru@cnam.gov.md
Anastasia Semeniuc specialistă coordonatoare022-780-231anastasia.semeniuc@cnam.gov.md
Viorica Grişciuc specialistă coordonatoare022-780-261viorica.grisciuc@cnam.gov.md
Diana Frumusache specialistă coordonatoare022-780-259diana.frumusache@cnam.gov.md
Olga Melnic specialistă coordonatoare022-780-252olga.melnic@cnam.gov.md
Elena Șevcencospecialistă coordonatoare022-780-252elena.sevcenco@cnam.gov.md
Angela Prisacaru specialistă coordonatoare022-780-230angela.prisacaru@cnam.gov.md
Daniela Codreanu specialistă coordonatoare022-780-230daniela.codreanu@cnam.gov.md
Anna Cioricispecialistă coordonatoare022-780-267anna.ciorici@cnam.gov.md
Iacob Cecîrlanspecialist coordonator022-780-259iacob.cecirlan@cnam.gov.md
Nicoleta Tofan specialistă coordonatoare022-780-241nicoleta.tofan@cnam.gov.md
Direcția contractarea prestatorilor de servicii medicale
Prenume numeFuncțiaTelefone-mail
Nina Onofrei șefă Direcţie 022-780-308nina.onofrei@cnam.gov.md
Cornelia Nistor specialistă coordonatoare022-780-248cornelia.nistor@cnam.gov.md
Vadim Vacari specialist coordonator022-780-253vadim.vacari@cnam.gov.md
Tatiana Marcinschi specialistă coordonatoare022-780-254tatiana.marcinschi@cnam.gov.md
Svetlana Spatari specialistă coordonatoare022-780-312svetlana.spatari@cnam.gov.md
Ana Tomaspecialistă coordonatoare022-780-249ana.toma@cnam.gov.md
Cristina Casian specialistă coordonatoare022-780-248cristina.casian@cnam.gov.md
Cristina Chițan specialistă coordonatoare022-780-250cristina.chitan@cnam.gov.md
Alina Pascal specialistă coordonatoare022-780-313alina.pascal@cnam.gov.md
Valentina Podstrel specialistă coordonatoare022-780-313valentina.podstrel@cnam.gov.md
Alina Nicu specialistă coordonatoare 022-780-312alina.nicu@cnam.gov.md
Direcția medicamente
Prenume numeFuncțiaTelefone-mail
Gabriela Jeleznîi șefă Direcţie 022-780-196gabriela.jeleznii@cnam.gov.md
Anna Maximciuc specialistă coordonatoare022-780-258anna.maximciuc@cnam.gov.md
Natalia Trocinspecialistă coordonatoare022-780-257natalia.trocin@cnam.gov.md
Stela Istrati specialistă coordonatoare022-780-258stela.istrati@cnam.gov.md
Roxana Farmagiu specialistă coordonatoare022-780-256roxana.farmagiu@cnam.gov.md
Angela Buzu specialistă coordonatoare022-780-314angela.buzu@cnam.gov.md
Cristina Nigai specialistă categoria I022-780-256cristina.nigai@cnam.gov.md
Elena Manolespecialistă coordonatoare022-780-255elena.manole@cnam.gov.md
Direcția economie
Prenume numeFuncțiaTelefone-mail
Natalia Chihaișefă Direcție022-780-281natalia.chihai@cnam.gov.md
Octavian Laiu specialist coordonator022-780-293octavian.laiu@cnam.gov.md
Svetlana Guțu specialistă coordonatoare022-780-317svetlana.gutu@cnam.gov.md
Lilia Vişanuspecialistă coordonatoare022-780-282lilia.visanu@cnam.gov.md
Elena Beruceaşvili specialistă coordonatoare022-780-291elena.beruceasvili@cnam.gov.md
Irina Roman specialistă coordonatoare022-780-273irina.roman@cnam.gov.md
Tatiana Moroşan specialistă coordonatoare022-780-292tatiana.morosan@cnam.gov.md
Mihail Lisnicenco specialist coordonator022-780-290mihail.lisnicenco@cnam.gov.md
Direcția contabilitate
Prenume numeFuncțiaTelefone-mail
Sergiu Negritu șef Direcţie 022-780-270sergiu.negritu@cnam.gov.md
Natalia Durnescu specialistă coordonatoare022-780-271natalia.durnescu@cnam.gov.md
Mariana Gherjavcaspecialistă coordonatoare022-780-289mariana.gherjavca@cnam.gov.md
Natalia Gîscă specialistă coordonatoare 022-780-274natalia.gisca@cnam.gov.md
Alexandr Ragulin specialist coordonator 022-780-275alexandr.ragulin@cnam.gov.md
Iulia Corcodel specialistă coordonatoare022-780-276iulia.corcodel@cnam.gov.md
Rodica Negrescuspecialistă coordonatoare022-780-272rodica.negrescu@cnam.gov.md
Elena Malachi specialistă coordonatoare022-780-289elena.malachi@cnam.gov.md
Stela Manjos specialistă coordonatoare022-780-277stela.manjos@cnam.gov.md
Direcția evaluare și monitorizare
Prenume numeFuncțiaTelefone-mail
Svetlana Său șefă Direcţie022-780-197svetlana.sau@cnam.gov.md
Larisa Solomon șefă adjunctă Direcţie022-780-199larisa.solomon@cnam.gov.md
Diana Severin șefă adjunctă Direcţie022-780-198diana.severin@cnam.gov.md
Nicolae Chiriac medic coordonator022-780-189nicolae.chiriac@cnam.gov.md
Zinaida Mardari medic coordonatoare022-780-195zinaida.mardari@cnam.gov.md
Carolina Lupulciuc medic coordonatoare022-780-226carolina.lupulciuc@cnam.gov.md
Tudor Ciobanu medic coordonator022-780-191tudor.ciobanu@cnam.gov.md
Maria Zeţu medic coordonatoare022-780-192maria.zetu@cnam.gov.md
Elena Lavricmedic coordonatoare022-780-190elena.lavric@cnam.gov.md
Lidia Cojocarumedic coordonatoare022-780-192lidia.cojocaru@cnam.gov.md
Iurie Trili medic coordonator022-780-189iurie.trili@cnam.gov.md
Vladislav Verbiţchi specialist coordonator022-780-225vlad.verbitchi@cnam.gov.md
Lilia Gîscă specialistă coordonatoare022-780-225lilia.gisca@cnam.gov.md
Rodica Gorgan specialistă coordonatoare022-780-191rodica.gorgan@cnam.gov.md
Victor Arnaut specialist coordonator022-780-189victor.arnaut@cnam.gov.md
Iurie Pascalspecialist coordonator022-780-189iurie.pascal@cnam.gov.md
Veaceslav Vasian specialist coordonator022-780-190veaceslav.vasian@cnam.gov.md
Mihail Sandumedic coordonator în auditul codificării022-780-189mihai.sandu@cnam.gov.md
Vladislav Ignat specialist coordonator022-780-226vladislav.ignat@cnam.gov.md
Direcția tehnologii informaționale
Prenume numeFuncțiaTelefone-mail
Sergiu Ungureanușef Direcţie022-780-285sergiu.ungureanu@cnam.gov.md
Ion Mihalachispecialist categoria I022-780-286ion.mihalachi@cnam.gov.md
Oleg Botnarispecialist categoria I022-780-279oleg.botnari@cnam.gov.md
Gheorghe Luchianovspecialist categoria I022-780-287gheorghe.luchianov@cnam.gov.md
Radu Şehtmanspecialist categoria II022-780-284radu.sehtman@cnam.gov.md
Secția cooperare internațională
Prenume numeFuncțiaTelefone-mail
Maria Lifciușefă Secție022-780-223maria.lifciu@cnam.gov.md
Adrian Barbăspecialist coordonator022-780-228adrian.barba@cnam.gov.md
Secția administrare, achiziții și logistică
Prenume numeFuncțiaTelefone-mail
Igor Palii șef Secție022-780-266igor.palii@cnam.gov.md
Alexandru Iarmaliuc specialist coordonator022-780-268alexandru.iarmaliuc@cnam.gov.md
Ion Toma specialist coordonator022-780-264ion.toma@cnam.gov.md
Victor Cernenchii specialist coordonator022-780-265victor.cernenchii@cnam.gov.md
Silvia Doronceanu specialistă coordonatoare022-780-318silvia.doronceanu@cnam.gov.md
Serviciul resurse umane
Prenume numeFuncțiaTelefone-mail
Corina Ignat șefă Serviciu022-780-243corina.ignat@cnam.gov.md
Aliona Durnea specialistă coordonatoare022-780-247aliona.durnea@cnam.gov.md
Natalia Rațoi specialistă coordonatoare022-780-306natalia.ratoi@cnam.gov.md
Serviciul securitate internă și integritate
Prenume numeFuncțiaTelefone-mail
Vladimir Gonțașef Serviciu022-780-263vladimir.gonta@cnam.gov.md
Constantin Albuspecialist categoria I022-780-263constantin.albu@cnam.gov.md
Serviciul audit intern
Prenume numeFuncțiaTelefone-mail
Sergiu Cîrlicșef Serviciu022-780-242sergiu.cirlic@cnam.gov.md
Nina Sticispecialistă coordonatoare022-780-316nina.stici@cnam.gov.md
Liviu Lupuspecialist coordonator022-780-316liviu.lupu@cnam.gov.md
Serviciul comunicare cu mass-media
Prenume numeFuncțiaTelefone-mail
Silvia Munteanușefă Serviciu022-780-227silvia.munteanu@cnam.gov.md
Veronica Castraveţspecialistă coordonatoare022-780-224veronica.castravet@cnam.gov.md

Loading

Sari la conținut